Plac Kościelny 8, 91-444 Łódź, Polska
+48 667-156-400
poczta@bascom.pl

Systemy teleinformatyczne

Producent i integrator systemów teleinformatycznych

Zintegrowane działanie wszystkich inteligentnych podsystemów wymaga sprawnej sieci teleinformatycznej. Powierzenie nadzoru w jej wykonaniu doświadczonemu i sprawdzonemu integratorowi jak Bascom gwarantuje bezproblemową eksploatację systemów w przyszłości.

Telekomunikacja – centrale telefoniczne, sieci abonenckie

Centrale telefoniczne pozwala zarządzać całym ruchem telefonicznym w budynku. Zależnie od stopnia zaawansowania centrale telefoniczne mogą obsługiwać jedną lub wiele grup abonentów. Centrale mogą być integrowane z aplikacjami do zarządzania np. z systemem hotelowym. Rozmowy wykonywane przez gości hotelowych są wtedy dopisywane do rachunku.

Przykładowe funkcje nowoczesnych central telefonicznych:
•  Kolejkowanie rozmów i zapowiedzi
•  Integracja sieci analogowej z VoIP
•  Przenoszenie wywołań na inne numery, numery VIP i czarne listy,
•  Nagrywanie rozmów
•  Funkcje obsługi call center
•  Książki telefoniczne
•  Obsługa telefonów systemowych z wyświetlaczami i aplikacją komunikującą się z bazą danych centrali
•  Integracja z systemami inteligentnego budynku np. informowanie o sytuacjach alarmowych

Sieci komputerowe

Projektowane i tworzone przez Bascom teleinformatyczne sieci strukturalne – przewodowe, mają uniwersalny charakter komputerowo-telefoniczny. Pozwalają obsłużyć budynek lub pomieszczenia w zakresie dostępu do Internetu i łączności. Częstym i praktycznie niezbędnym uzupełnieniem jest WiFi – wewnętrzna biznesowa wydzielona sieć zabezpieczona przed nieuprawnionym dostępem. W niektórych przypadkach sieć WiFi jest oferowana osobom z zewnątrz np. w hotelu w takich miejscach jak hole, kawiarnie, bary, sale konferencyjne czy tarasy. Dostęp do sieci bezprzewodowej może być limitowany i płatny.

Serwerownie

Serwerownia pełni funkcję informatycznego centrum systemów inteligentnego budynku, aplikacji do zarządzania i baz danych. Musi być odpowiednio zaprojektowana do pełnienia swoich funkcji. Skomunikowanie z najdalszymi obiektami budynku, zabezpieczenie poprzez kontrolę dostępu, z systemami sygnalizacji, zasilaniem awaryjnym są warunkami zachowania ciągłości pracy.

Serwerownie projektowane i wykonywane przez Bascom mogą ograniczać się do jednego serwera i centrali telekomunikacyjnej aż po duże centra danych.

Wideodomofony

Zastosowanie kamer przy urządzeniach kontroli dostępu zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania systemu. Wideodomofony powinny być instalowane wszędzie tam gdzie mamy do czynienia wejściem do innego kręgu uprawnień dostępu a weryfikacja w przypadku wątpliwości jest dokonywana przez operatora.